👨🏻🦱65-річний чоловік із подагрою та хронічною хворобою нирок звернувся до дерматологічного відділення зі скаргами на біль і набряк суглобів кистей, стоп і колін, які тривали протягом 5 років. Упродовж цього часу він періодично отримував медикаментозне лікування 💊подагри, що супроводжувалося тимчасовим покращенням, однак постійної терапії не дотримувався, і його артрит прогресував.
📌Під час фізикального огляду виявлено численні тофуси та деформації суглобів кистей (A), стоп і колін. Пацієнта направили до ревматолога для подальшого обстеження та лікування.
🩸Лабораторні дослідження показали рівень сечової кислоти в сироватці крові — 9,6 мг/дл (570 мкмоль/л) (референтний діапазон: 3,5–7,0 мг/дл [210–420 мкмоль/л]) і рівень креатиніну в сироватці — 1,8 мг/дл (160 мкмоль/л) (референтний діапазон: 0,7–1,2 мг/дл [60–110 мкмоль/л]).
💉Під час артроцентезу першого плесно-фалангового суглоба правої стопи було отримано в’язкий, білий ексудат. При мікроскопії 🔬 з поляризованим світлом виявлено численні кристали моноурату натрію (B).
👉🏻Пацієнту було призначено урат-знижувальну терапію. Через 10 місяців спостереження відзначено значне зменшення болю та набряку суглобів.
📍Джерело: NEJM