Алієва Заміра

15.03.2025
Церебральний кістозний ехінококоз

Церебральний кістозний ехінококоз

🧑🏻14-річний хлопець, який проживав на фермі, звернувся зі скаргами на періодичні головні болі, що супроводжувалися блюванням🤮протягом останнього місяця.

👨🏻‍⚕️При фізикальному обстеженні було виявлено набряк диска зорового нерва (папіледему).

💽 МРТ головного мозку показала багатокамерну кісту розміром 6,0×6,2×5,8 см у правій тім'яно-скроневій ділянці мозку (A, сагітальний зріз, T1-зважене зображення) з гіпоінтенсивним обідком і дрібними випинаннями у фазі T2 (B, аксіальний зріз, стрілка), що є типовими ознаками кістозного ехінококозу.

📀 КТ всього тіла не виявила інших уражень.

🔪Було проведено краніотомію для видалення кісти.

Для уникнення розриву стінки кісти використовувалося промивання 💦фізіологічним розчином, щоб відокремити її від мозкової тканини (C).

🔬Гістопатологічне дослідження виявило ехінококову ламіновану мембрану, вистелену гермінативним шаром із дочірніми кістами (D, стрілки) та протосколексами (вставка, стрілки) з гачками (стрілкоподібний маркер).

👉🏻Було встановлено діагноз первинного церебрального кістозного ехінококозу, спричиненого Echinococcus granulosus.

🤓 Ехінококові кісти, також відомі як гідатидні кісти, найчастіше утворюються в печінці. Інфікування людини відбувається при контакті із зараженими сільськогосподарськими тваринами або фекаліями собак, що, ймовірно, стало причиною захворювання у цього пацієнта.

💊Після хірургічного лікування був призначений тримісячний курс альбендазолу.

На контрольному візиті через 2 тижні симптоми у пацієнта повністю зникли.

📍Джерело: NEJM

8970
Топ статтей