Алієва Заміра

16.03.2025
Синдром Велленса

Синдром Велленса

👨🏻‍🦱58-річний чоловік із ішемічною хворобою серця звернувся до відділення невідкладної допомоги зі скаргами на періодичний біль у грудях у спокої, що тривав один день.

При госпіталізації, коли пацієнт не відчував болю, було виконано 🔖ЕКГ, яка показала біфазні зубці T у відведеннях V1 і V2 та інверсію зубців T у відведеннях V3 і V4 (A).

🩸Рівень високо-чутливого тропоніну T становив 0,41 нг/мл (референтне значення <0,1).

👨🏻‍⚕️Через підозру на синдром Велленса було викликано кардіологічну команду, і заплановано катетеризацію коронарних судин на той самий день.

⚡️Через 80 хвилин після госпіталізації у пацієнта знову виник біль у грудях. ❗️Повторна ЕКГ показала елевацію сегмента ST у відведеннях V1–V6, а також у відведеннях I та aVL (B). 

⚠️Ургентна коронарна ангіографія виявила повну оклюзію проксимального відділу передньої міжшлуночкової гілки лівої коронарної артерії, після чого було виконано стентування (С).

🤓Синдром Велленса характеризується біфазними або глибокими інверсіями зубців T у прекардіальних відведеннях, особливо у V2 і V3, що спостерігаються у безбольовий період після спонтанної реперфузії оклюзованої передньої міжшлуночкової гілки лівої коронарної артерії.

🚩Швидка діагностика та втручання необхідні через високий ризик повторної оклюзії артерії через нестабільну бляшку.

Після процедури стан пацієнта покращився, і його виписали після двотижневої програми кардіореабілітації.

📍Джерело: NEJM

8894
Топ статтей