🧓🏻79-річну жінку з анамнезом інсульту направили в кардіологічне відділення 🫀 через аномальне рентгенографічне утворення вздовж лівого краю серця (A).
👨🏻⚕️Лікар первинної ланки вперше зафіксував цю аномалію 6 років тому під час рутинної рентгенографії грудної клітки. Через відсутність симптомів у пацієнтки, це утворення спостерігали за допомогою серійних рентгенівських досліджень, які показали його поступове збільшення.
💿Коронарна комп’ютерна томографія виявила аневризму розміром 45 мм у найбільшому вимірі, що походила з лівої коронарної артерії. Ця знахідка відповідала діагнозу гігантської аневризми коронарної артерії (визначається як аневризма >20 мм у найбільшому вимірі).
🩸Подальша катетеризація серця показала, що кров надходила з лівої коронарної артерії до аневризми, а також у легеневу артерію через фістулу (B).
🔪Було проведено кардіохірургічне втручання, що включало лігування та плікацію аневризми (C), а також закриття фістули.
Гігантські аневризми коронарних артерій часто є випадковими та безсимптомними знахідками, але можливі ускладнення, такі як тромбоз, дистальна емболізація та розрив. Зазвичай, навіть у безсимптомних пацієнтів, їх лікують хірургічно❗️
Пацієнтка добре перенесла операцію і була виписана через 16 днів.
📍Джерело: NEJM